Śladami Powstania Wielkopolskiego – wycieczka piesza.

powstanie1

27 grudnia w Poznaniu, w mroźnej aurze odbyła się wycieczka „Śladami Powstania Wielkopolskiego”. Temat wycieczki nawiązywał do wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Miało to miejsce 96 lat temu w 1918 roku. Dla Wielkopolan jest to ważne wydarzenie; w Poznaniu oraz w wielkopolskich miasteczkach oddawana jest cześć pamięci bohaterom zrywu.

powstanie2

Piesza wycieczka zorganizowana została przez Grupę Przewodników PoPoznaniu.pl na zasadzie free walking tour, czyli bezpłatnie, z dowolnym uczestnictwem na poszczególnych jej etapach. Na zakończenie imprezy uczestnicy mogą nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Wycieczce przewodził pan Jarek, oprowadzając liczną grupę (naliczyłam ponad 130 osób – liczenie osób mam we krwi,  po moich pilotażach wycieczek🙂 ) po miejscach związanych z wydarzeniem. Trasie pieszego rajdu towarzyszył ciekawy komentarz historyczny, a także przytaczane cytaty wypowiedzi uczestników powstania zawarte w opracowaniach naukowych. Wycieczka historyczna jest bardzo ciekawą formą przybliżającą dzieje miasta i regionu. Dzięki wycieczce, postrzegam często mijane w mieście miejsca w szerszym, historycznym aspekcie.

wycieczka1  wycieczka2

wycieczka4  wycieczka5

wycieczka6 wycieczka7

wycieczka8 wycieczka9

wycieczka10 wycieczka11

One response to “Śladami Powstania Wielkopolskiego – wycieczka piesza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s